Wayne Rooney vastasi kritiikkiin hattutempulla: ”Tiedän kyllä laatuni”

Manchester United meni heittämällä Mestarien liigaan vuoden tauon jälkeen, kun joukkue murskasi Club Brüggen 4-0 vieraskentällä, otteluparin yhteismaalit olivat 7-1.
Wayne Rooney on joutunut alkukauden kuuntelemaan irvailuja ja kritiikkiä vaisuista esityksistään. Nyt hän hiljensi vääräleuat iskemällä kolme osumaa.
– Kritiikki olisi voinut vaikuttaa minuun ellen olisi vahva luonne. Tiedän kyllä oman laatuni. Vaikka maaleja ei tule, voin silti tehdä paljon joukkueen eteen, Rooney kertoi ottelun jälkeen BT Sportille.
– En ollut missään vaiheessa huolissani maalittomuudesta, tiesin että ne tulevat ennemmin tai myöhemmin.Paikkoja tulee ja silloin laitan pallon maaliin.
– Ymmärrän toki kritiikin, koska olen Wayne Rooney. Kritiikki kuuluu työhöni ja hyväksyn sen täysin, Rooney sanoi.
Voita kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin 2025 Tampereelle!
-
- VIP-pakettiin sisältyy:
- otteluliput Suomen otteluun parhailta paikoilta
- korkeatasoinen ruokailu
- oma nimetty pöytä ennen ottelua, puoliajalla ja ottelun jälkeen
- majoitus Sokos Hotel Ilveksessä
- VIP-pakettiin sisältyy:
-
- Viaplayn Superviikonlopussa startataan F1-kausi, jännitetään Lontoon derbyä ja nautitaan NHL-kiekosta
- Joel Kiviranta yllättävässä maaliputkessa
- Coloradon suomalaiskaksikko avainroolissa
- Mikko Rantanen ja Mikael Granlund iskivät maalin
- Mikko Rantanen onnistui heti Dallas-debyytissään
- Teuvo Teräväinen jatkoi pisteputkeaan – Kevin Lankinen muurina
- Aleksander Barkov NHL-yön suomalaistehopelaaja – Roope Hintzin hurja vire jatkuu
- Teuvo Teräväinen hurjassa liidossa
- Roope Hintzin hirmuvire jatkuu – koko sarjan kuumin pelaaja
- Teuvo Teräväinen vahvassa liidossa