Tim Sherwoodin potkut Aston Villasta lähellä

Aston Villan manageri Tim Sherwood ei ole kovin kaukana potkuista. Omistaja Randy Lerner on Sportsmailin mukaan käynyt seuran johtohenkilöiden kanssa keskusteluja managerinsa tulevaisuudesta.
46-vuotias Sherwood ei ole onnistunut alkukaudesta joukkoineen lainkaan, takana on liigassa kahdeksan ottelua ja ainoastaan yksi voitto sekä yksi tasapeli. Vain kolmen pisteen Newcastle ja Sunderland ovat aloittaneet liigan heikommin.
Viime vuonna Sherwood johti joukkonsa FA cupin finaaliin. Mies ei kuitenkaan saanut potkuja maaottelutauon aikana, mikä viittaa brittilähteen mukaan siihen, että armonaikaa yhä on.
Fakta on kuitenkin se, että Sherwoodin ja pelaajien välit ovat kiristyneet, eikä joukkueen ilmapiiri ole häävi. Viikonloppuna Villa pelaa Chelsean vieraana ja viikkoa myöhemmin kylään tulee Swansea. Jos näistä peleistä ei pisteitä tulee, alkaa Sherwoodin tiimalasista taatusti loppua hiekka.
Voita kaksi kisapakettia jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kaksi kisapakettia jääkiekon MM-kisoihin Tukholmaan!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peleihin Suomi-Ranska (11.5.) ja Suomi-Ruotsi (12.5.)
- suorat lennot Helsinki-Tukholma-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- Viaplayn Superviikonlopussa startataan F1-kausi, jännitetään Lontoon derbyä ja nautitaan NHL-kiekosta
- Joel Kiviranta yllättävässä maaliputkessa
- Coloradon suomalaiskaksikko avainroolissa
- Mikko Rantanen ja Mikael Granlund iskivät maalin
- Mikko Rantanen onnistui heti Dallas-debyytissään
- Teuvo Teräväinen jatkoi pisteputkeaan – Kevin Lankinen muurina
- Aleksander Barkov NHL-yön suomalaistehopelaaja – Roope Hintzin hurja vire jatkuu
- Teuvo Teräväinen hurjassa liidossa
- Roope Hintzin hirmuvire jatkuu – koko sarjan kuumin pelaaja
- Teuvo Teräväinen vahvassa liidossa