Tehoaako HIFK:n hätähuuto? – Lauantaina tarjolla eksoottinen ottelu

Veikkausliigan hännille juuttunut HIFK julkaisi torstaina avoimen kirjeen, jossa se kertoi akuuteista talousongelmistaan. Seura tiedotti, että toiminnan ja kauden jatkuminen ensi kuussa on vaakalaudalla, jos taloutta ei saada kuntoon.
– Olemme taloudellisesti saavuttaneet pisteen, missä olemme erittäin vakavan tilanteen edessä. On sanottava ääneen, että Veikkausliiga-kauden jatkamiseksi vielä heinäkuussa tarvitsemme apuanne ja panostanne, hyvät HIFK:n ystävät ja HIFK-perheen jäsenet, kirjeessä kirjoitettiin.
HIFK tavoittelee neljään seuraavaan kotiotteluunsa 20 000 katsojaa. Perinneseuran seuraava kotiottelu pelataan lauantaina ja luvassa on varsin eksoottinen ottelu, sillä peli alkaa Bolt Areenalla illalla kello 23. Vastassa tuolloin HIFK:lla on VPS.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Esa Lindell nousi Dallasin suomalaisnimeksi
- Manchester City FA Cupin välieriin
- Crystal Palace ja Nottingham Forest FA Cupin välieriin
- Yllättävä suomalaistehomies NHL:ssä
- Dallasin suomalaistrio iskussa – Laine maalasi
- Roope Hintz tarjoili kolme syöttöä
- Juuse Saros pysäytti Sebastian Ahon Carolinan
- Dallasin suomalaiset vahvalla pelipäällä
- Aleksander Barkov Floridan sankari
- McLarenille kaksoisvoitto Kiinassa