Suomalaismies taustoittaa Joachim Löwin housupuuhia: ”Naisten vaikea ymmärtää, koska heillä ei ole penistä”

Saksan päävalmentaja Joachim Löw varasti huomion sunnuntaina, kun hallitseva maailmanmestari kohtasi EM-avauksessaan Ukrainan ja otti 1-0-voiton.
Löw kuvattiin ottelun aikana työntämässä kättään housuihinsa ja nuuhkimassa housuissa käyneitä sormiaan sen jälkeen.
Sekös vasta käynnisti somekohun, jossa Löwin puuhat tuomittiin iljettäviksi ja sairaiksi. Myös suomalaisessa mediassa on ihmetelty Löwin tekoa.
Anonyyminä esiintyvä mies kertoi Me Naisille, mistä Löwin käyttäytymisessä saattaa olla kyse.
– Välillä muna saattaa olla housuissa huonosti. Se tuntuu epämukavalta, ja silloin sen asentoa on korjattava. Ymmärrän, että naisten voi olla vaikea ymmärtää, koska heillä ei ole penistä, mies kertoo.
Myös nuuhkimiseen löytyy selitys – ainakin jonkinnäköinen sellainen.
– Hän todennäköisesti vain halusi nuuhkaista, jäikö sormiin hajua tästä oikomistoimenpiteestä. Ehkä hän olisi mennyt pesemään kätensä, jos olisi huomannut hajua jääneen. Hän toimi tilanteessa siis ihan vastuullisesti. Huomasin, että hän piti pienen taktisen tauon ennen kuin nuuhkaisi. Hän teki virheen ajatellessaan, etteivät ihmiset yhdistä enää näitä kahta asiaa toisiinsa.
Myös suomalaismiehen vaimo vahvistaa teorian. Pariskunnalla on poikalapsi, joka harrastaa Löwin tavoin käsien tunkemista housuihin.
– Olen opettanut pojalle, että vaikka pippelin koskettelu on kivaa, sitä tehdään vain omassa rauhassa. Kun joskus näen hänen työntävän kättään housuihin ja muistutan tästä, poika ärtyy ja sanoo, ettei todellakaan kosketellut itseään, vaan ainoastaan korjasi pippelinsä asentoa, vaimo kertoo.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- St. Louisin voittoputki poikki
- Liverpoolille shokkitappio – Manchesterin derbyssä pistejako
- Max Verstappen piti McLarenit takanaan ja ajoi voittoon
- Max Verstappen paalulle Japanissa
- Viaplay on lanseerannut uuden edullisemman urheilupaketin
- Liverpool jälleen askel lähempänä mestaruutta
- Arsenal ja Nottingham Forest voittoihin – Manchester Unitedin tuska jatkuu
- Esa Lindell nousi Dallasin suomalaisnimeksi
- Manchester City FA Cupin välieriin
- Crystal Palace ja Nottingham Forest FA Cupin välieriin