Stanley Cup -sankari toipunut pelikuntoon – ”Tämä on ollut pitkä vuosi”

Viime kevään Stanley Cup -voittajajoukkueen St. Louis Bluesin yksi suurimmista sankareista, Vladimir Tarasenko, on viimein toipunut pelikuntoon. Eri asia tietysti on, milloin Tarasenkon taituruutta nähdään seuraavan kerran kaukalossa.
– On ollut aika kovaa olla pelaamatta koko vuoden, mutta on ollut hienoa nähdä, miten hyvin ja miten hyvää jääkiekkoa joukkue on pelannut koko kauden, Tarasenko sanoi NHL:n verkkosivuilla.
Tarasenko loukkasi olkapäänsä viime lokakuussa. Ilman tähteäänkin St. Louis on pelannut vahvan kauden: joukkue on Keskisen divisioonan kärjessä ja valmis puolustamaan mestaruuttaan, mikäli kausi vielä jatkuu.
– Tämä on ollut pitkä vuosi, mutta jääkiekko jatkuu jonain päivänä ja me pelaajat odotamme sitä päivää, Tarasenko sanoi.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- St. Louisin voittoputki poikki
- Liverpoolille shokkitappio – Manchesterin derbyssä pistejako
- Max Verstappen piti McLarenit takanaan ja ajoi voittoon
- Max Verstappen paalulle Japanissa
- Viaplay on lanseerannut uuden edullisemman urheilupaketin
- Liverpool jälleen askel lähempänä mestaruutta
- Arsenal ja Nottingham Forest voittoihin – Manchester Unitedin tuska jatkuu
- Esa Lindell nousi Dallasin suomalaisnimeksi
- Manchester City FA Cupin välieriin
- Crystal Palace ja Nottingham Forest FA Cupin välieriin