Sky: Manchester Unitedin kapteenin agentti tarjonnut suojattiaan Serie A:n suurseuralle

Manchester Unitedin laitapuolustajan Antonio Valencian agentti on tarjonnut suojattinsa palveluksia italialaiselle Inter Milanille.
Sky Sport Italian mukaan agentin tekemä tarjous on päätynyt maan suurseuroihin lukeutuvan Interin johtoportaan tietoisuuteen, mutta milanolaisseurassa mietitään yhä mahdollisen kontrahdin henkilökohtaisia ehtoja.
Man Unitedin kapteenina toimivan Valencian sopimus brittiseuraan päättyy kesällä. Ecuadorin 33-vuotias maajoukkuemies on jäänyt Unitedissa vähälle vastuulle tällä kaudella ja pelannut vain kahdeksassa kilpailullisessa ottelussa.
Valencia on viihtynyt Old Traffordilla jo pitkään. Hän siirtyi Unitedin paitaan vuonna 2009 edustettuaan sitä ennen Wigania, Villarrealia, Recreativo Huelvaa ja El Nacionalia.
Valencia pelasi avauskokoonpanossa keskiviikkona, kun United haki vieraissa 2-0-voiton Newcastlesta Valioliigassa.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- ”Suomalaisjoukkue” järjesti jättipaukun Konferenssiliigassa
- NHL:n runkosarja saatiin päätökseen
- Patrik Laineen Montreal raivasi tiensä pudotuspeleihin
- Samuel Helenius tuplasi kauden maalimääränsä
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri Bahrainin valtias
- Arsenal kompuroi – Manchester City esitti komean nousun
- Oscar Piastri paalupaikalle Bahrainissa
- McLarenit nopeimpia Bahrainin harjoituksissa
- Suomalaisvetoiselle Djurgårdenille tappio Konferenssiliigassa