PSG jo paniikissa Neymarin suhteen – seurajohto matkasi Brasiliaan ”keskustelemaan”

Kotimaassaan Brasiliassa leikkauksesta toipuva Neymar on saamassa vieraita, kun hänen seurajoukkueensa PSG:n ylin johto on tulossa keskustelemaan tähtipelaajansa kanssa.
Ranskalaisen Telefootin mukaan niin PSG:n omistaja Nasser Al Khelaifi kuin urheilujohtaja Antero Henrique matkaavat vielä tällä viikolla kohti Brasiliaa. Virallisesti kaksikko käy tarkistamassa Neymarin fyysisen kunnon, mutta tämän tason henkilöiden matka toiselle mantereelle vain sen takia olisi tuskin tarpeen.
Telefoot kertookin, että taustalla on tarve keskustella siitä aikooko Neymar todella kunnioittaa kesään 2022 ulottuvaa sopimustaan PSG:n kanssa. Huhut vievät Neymaria koko ajan vahvemmin takaisin La Ligaan, joko Real Madridin riveihin tai viime tietojen mukaan takaisin Barcelonaan.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- ”Suomalaisjoukkue” järjesti jättipaukun Konferenssiliigassa
- NHL:n runkosarja saatiin päätökseen
- Patrik Laineen Montreal raivasi tiensä pudotuspeleihin
- Samuel Helenius tuplasi kauden maalimääränsä
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri Bahrainin valtias
- Arsenal kompuroi – Manchester City esitti komean nousun
- Oscar Piastri paalupaikalle Bahrainissa
- McLarenit nopeimpia Bahrainin harjoituksissa
- Suomalaisvetoiselle Djurgårdenille tappio Konferenssiliigassa