Pilaako kunnianhimoinen vaatimus kaupat? Arsenal vaatii Chelsealta jättisummaa hyökkääjästään

Dortmundin hyökkääjän Pierre-Emerick Aubameyangin uskotaan siirtyvän pian Saksasta Valioliigaan ja Arsenaliin. Kaupan uskotaan tuovan muutoksia tykkimiesten hyökkäyspäähän muussakin mielessä.
Aubameyangin tulon myötä Arsenal haluaa myydä ranskalaiskärkensä Olivier Giroud’n. Halvalla pitkä partasuu ei lähde, sillä Daily Mailin mukaan Arsenal pyytää pelaajastaan 35 miljoonaa puntaa eli noin 40 miljoonaa euroa.
Chelsean uskotaan olevan kiinnostunut Giroud’sta. Jos pelaaja siirtyy toiseen lontoolaisseuraan, hänellä on lupa pelata myös Mestarien liigaa, jossa Chelsea kohtaa seuraavaksi Barcelonan neljännesvälierissä.
Giroud’sta pyydetty summa ei ole maailman kärkipäätä, mutta verrattain suuri. Arsenal myi hiljattain ykköspelaajansa Alexis Sanchezin Manchester Unitediin lehtitietojen mukaan noin 40-50 miljoonalla eurolla.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- St. Louisin voittoputki poikki
- Liverpoolille shokkitappio – Manchesterin derbyssä pistejako
- Max Verstappen piti McLarenit takanaan ja ajoi voittoon
- Max Verstappen paalulle Japanissa
- Viaplay on lanseerannut uuden edullisemman urheilupaketin
- Liverpool jälleen askel lähempänä mestaruutta
- Arsenal ja Nottingham Forest voittoihin – Manchester Unitedin tuska jatkuu
- Esa Lindell nousi Dallasin suomalaisnimeksi
- Manchester City FA Cupin välieriin
- Crystal Palace ja Nottingham Forest FA Cupin välieriin