Patrik Laine ja Kasperi Kapanen maalasivat
Patrik Laine ja Kasperi Kapanen olivat viime yön suomalaisnimet, kun molemmat onnistuivat maalinteossa.
Laine purjehti koko kentän läpi ja laukoi komeasti Columbukselle maalin, ja täytteli tilastojaan vielä yhdellä maalisyötöllä. Columbus taipui kuitenkin Anaheimille 4-7.
Kasperi Kapanen oli siivittämässä maalillaan St. Louisin voittoon Washingtonista yhdellä maalilla. Teuvo Teräväinen ja Jesperi Kotkaniemi saivat syöttöpisteet tililleen, mutta Toronto oli kotonaan vahvempi 5-2.
NHL:n viime yön tulokset:
Philadelphia-Buffalo 5-2
Washington-St. Louis 2-5
Toronto-Carolina 5-2
Anaheim-Columbus 7-4
Viaplayn kausi tuo mukanaan entistä enemmän pelejä suomalaisittain parhaaseen katseluaikaan, enemmän studioita ja ennen näkemättömiä haastatteluita maailman parhailta pelaajilta. Prime time -otteluita on runkokauden aikana luvassa peräti 124 kappaletta.
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Juuse Saros ei pystynyt pysäyttämään Ottawaa
- Aleksander Barkov huippuvireessä – Mikael Granlund avasi pistetilinsä Dallasissa
- Roope Hintz hurjana – Coloradon suomalaiset tehokkaina
- Mikko Rantanen avasi maalitilinsä Carolinassa
- Aleksander Barkov maalasi – Jesse Puljujärvi palasi
- Dallasin suomalaiset loistivat – Miro Heikkisestä ikäviä uutisia
- Kevin Lankinen torjui Vancouverin voittoon
- Artturi Lehkonen Coloradon sankarina
- Mikko Rantanen debytoi Carolinassa
- Mikko Rantanen kaupattiin – Roope Hintz palasi maalin makuun