Mario Götzen siirto Liverpooliin yhä lähempänä

Saksan maajoukkueesta Englanti-tappiossa ainoana puhtaat paperit saanut Mario Götze on entistä lähempänä siirtyä Bayern Münchenista Liverpooliin jo kesällä.
Götzellä on ollut suuria vaikeuksia mahtua Pep Guardiolan avauskokoonpanoon Bayernissa. Maajoukkueen avaukseen hän mahtui ja sai isot kehut valmentaja Joachim Löwiltä.
Pari päivää sitten Götzen Bayernin seurakaveri Thomas Müller kertoi tämän olevan tyytymätön tilanteeseensa joukkueessa.
Useampikin brittimedia ”tietää”, että Götze haluaa vaihtaa maisemaa entisen Dortmund-managerinsa Jürgen Kloppin joukkoihin kesällä.
– Juttelin Marion kanssa ja hän kertoi, että ei ole 100-prosenttisen tyytyväinen tilanteeseensa Bayernissa. Mutta en ole hänen agenttinsa, joten en halua spekuloida enempää hänen tulevaisuudellaan, Müller sanoi
– Kaksi viime kautta ovat olleet vaikeita, katsotaan mitä kesällä tapahtuu, Götze itse kommentoi asiaa syksyllä.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Florida jyräsi finaaliin
- Kasperi Kapanen sysäsi Dallasin kuilun partaalle
- Carolina piti finaalihaaveensa elossa – Sebastian Aho maalinteossa
- Lando Norris voittoon Monacossa
- Suomalaistähdet veivät Floridan jo voiton päähän
- Dallasille tappio – Roope Hintz loukkaantui
- Leijonien kisat päätökseen – MM-kisoissa jymy-yllätys
- Tottenham valloitti Eurooppa-liigan
- Leijonat päätti alkulohkon voittoisasti – puolivälierävastus selvillä
- Leijonat kaatoi Kanadan