Man United ja Chelsea liittyivät Real Madridin seuraksi tarjouskisaan Valioliigan huippupelaajasta

Manchester United ja Chelsea aikovat molemmat tehdä kesän lähestyessä tarjouksen Tottenhamin arvostetusta keskikentän pelaajasta Christian Eriksenistä, kertoo Expressen.
Lehden mukaan valioliigaseurat toivovat Eriksenin lähdön olevan todennäköisempää kesällä, kun hänen sopimuksestaan lähtee käyntiin viimeinen vuosi.
Jos väite pitää paikkansa, Eriksenin kintereille liittyy taas kaksi uutta huippuseuraa. Jo aiemmin ainakin espanjalaisen Real Madridin on huhuttu haluavan Eriksen riveihinsä.
Tanskalainen Eriksen ei ole vielä solminut jatkosopimusta Spursin kanssa, ja sen takia hänen lähtöään pidetäänkin kesällä erittäin mahdollisena. Myös ranskalainen PSG ja saksalainen Bayern Münchenin yhdistetty tarjouskisaan hänestä.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- ”Suomalaisjoukkue” järjesti jättipaukun Konferenssiliigassa
- NHL:n runkosarja saatiin päätökseen
- Patrik Laineen Montreal raivasi tiensä pudotuspeleihin
- Samuel Helenius tuplasi kauden maalimääränsä
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri Bahrainin valtias
- Arsenal kompuroi – Manchester City esitti komean nousun
- Oscar Piastri paalupaikalle Bahrainissa
- McLarenit nopeimpia Bahrainin harjoituksissa
- Suomalaisvetoiselle Djurgårdenille tappio Konferenssiliigassa