Lionel Messi ei peittele tavoitteita: ”Haluan voittaa kaiken”

Barcelonan kausi on sujunut vahvassa myötätuulessa ja Blaugranalla on edelleen monta rautaa tulessa mestaruuksien suhteen. Supertähti Lionel Messi ei peittele tavoitteita kevään suhteen.
Messi on omien sanojensa mukaan saanut pelistään parhaat puolet esiin koko joukkueen tavoin Ernesto Valverden tultua päävalmentajaksi.
– Valverde oli selkeä alusta saakka, hän kertoi mitä halusi ja me omaksuimme sen. Ei se niin paljon eronnut siitä miten ennen toimimme. Olemme saaneet joukkueen vahvaksi puolustuksessa ja hyökkäyksessä meillä on pelaajia, joilla on hämmästyttävää osaamista, joka voi tuoda tuloksia, Messi sanoi AS:n mukaan.
Itseluottamus on kova ja se näkyy myös tavoitteenasettelussa.
– Olen sanonut etteivät henkilökohtaiset palkinnot ole tavoitteeni, vaan kaikkien mahdollisten mestaruuksien voittaminen. Toivottavasti päätämme kautemme parhaalla mahdollisella tavalla.
– Olemme oikealla tiellä ja tähtäämme samaan kuin joka kausi – pyrimme voittamaan kaiken.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon
- Max Verstappen räväytti paalulle
- McLarenit vapaiden harjoituste nopeimmat
- ”Suomalaisjoukkue” järjesti jättipaukun Konferenssiliigassa
- NHL:n runkosarja saatiin päätökseen