Kalle Palanderin vaimo Seuralle: ”Kalle kiukuttelee kuin lapsi, jos menee liian monta päivää ilman seksiä”

Entinen alppihiihtäjä Kalle Palander ja hänen vaimonsa Riina-Maija Palander puhuvat Seura-lehdelle avoimesti seksielämästään.
Pari on ollut yhdessä yli 11 vuotta. Se ei kuitenkaan tarkoita, etteivätkö he harrastaisi yhä seksiä.
– Kalle kiukuttelee kuin viisivuotias lapsi, jos menee liian monta päivää ilman seksiä, Riina-Maija kertoo Seuralle.
Kalle kertoo lehdessä hauskan tarinan liittyen sänkypuuhiin.
– Yhtenä päivänä Riinis sanoi mulle kesken seksin, että tämä tuntuu vähän erilaiselta, kun mulle on tullut mahaa. Se oli aika paha kommentti, Palander sanoo.
Liikaa lisäkilot eivät kuitenkaan vaimoa haittaa.
– Vähän pehmeältä se tuntuu, mutta ei se minua haittaa, Riina-Maija sanoo.
Heidän perheeseensä kuuluvat parin yhteiset lapset Oda-Sofia sekä kaksoset Mona-Lisa ja Romeo sekä Riina-Maijan poika Pyry. Kallen aiemmasta suhteesta syntynyt tytär Mathilde asuu Norjassa.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- St. Louisin voittoputki poikki
- Liverpoolille shokkitappio – Manchesterin derbyssä pistejako
- Max Verstappen piti McLarenit takanaan ja ajoi voittoon
- Max Verstappen paalulle Japanissa
- Viaplay on lanseerannut uuden edullisemman urheilupaketin
- Liverpool jälleen askel lähempänä mestaruutta
- Arsenal ja Nottingham Forest voittoihin – Manchester Unitedin tuska jatkuu
- Esa Lindell nousi Dallasin suomalaisnimeksi
- Manchester City FA Cupin välieriin
- Crystal Palace ja Nottingham Forest FA Cupin välieriin