Jalkapalloseuralta mahtava teko pelaajan eteen: ”Olisi ollut rajua kokea sama kohtalo kahdesti”
Timo Rauhala oli nostamassa SJK:ta Veikkausliigaan, mutta ei saanut mahdollisuutta näyttää Seinäjoella taitojaan liigatasolla.
KPV:n riveissä nykyisin pelaava Rauhala loukkaantui vakavasti ja missasi koko viime kauden. Rauhala sai kuitenkin seuralta jatkosopimuksen ja pääsee kaudella 2019 viimein pelaamaan Veikkausliigassa.
– Rauhala valitettava loukkaantuminen jo alkukaudesta, mutta on määrätietoisesti kuntouttanut itseään ja hänelle ehdottomasti piti antaa mahdollisuus liigassa. Hän oli nostamassa SJK:ta liigaan, mutta ei saanut siellä mahdollisuutta. Olisi ollut liian rajua leikkiä kokea sama kohtalo kahdesti. Hänellä on potentiaalia pelata liigassa. Hän on meille käytännössä uusi pelaaja, kun viime kausi jäi pelaamatta. Varmasti nälkäinen, kun viime kausi jäi pelaamatta, toteaa KPV:n päävalmentaja Jarmo Korhonen Veikkausliiga.comin haastattelussa.
Lähde: Veikkausliiga.com
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Juuse Saros ei pystynyt pysäyttämään Ottawaa
- Aleksander Barkov huippuvireessä – Mikael Granlund avasi pistetilinsä Dallasissa
- Roope Hintz hurjana – Coloradon suomalaiset tehokkaina
- Mikko Rantanen avasi maalitilinsä Carolinassa
- Aleksander Barkov maalasi – Jesse Puljujärvi palasi
- Dallasin suomalaiset loistivat – Miro Heikkisestä ikäviä uutisia
- Kevin Lankinen torjui Vancouverin voittoon
- Artturi Lehkonen Coloradon sankarina
- Mikko Rantanen debytoi Carolinassa
- Mikko Rantanen kaupattiin – Roope Hintz palasi maalin makuun