Huuhkaja-vahdit vireessä! Carljohan Erikssonin ja Lukas Hradeckyn nollaputkille jatkoa!

Carljohan Eriksson torjui jo seitsemännen peräkkäisen nollapelinsä Allsvenskanissa. Lukas Hradeckyn kolmas peräkkäinen nollapeli sen sijaan nosti Bayer Leverkusenin Bundesliigan jaetulle kärkipaikalle.
Eriksson piti maalinsa puhtaana jo seitsemännessä Allsvenskanin ottelussa peräkkäin. Erikssonin kovuuden sai tuta tällä kertaa Mestarien liigassa pelaava Malmö FF, joka kerta toisensa jälkeen hakkasi päätään Erikssonin muuriin. A-maaottelu mukaan lukien Erikssonin nollaputki on nyt peräti kahdeksan ottelun mittainen.
Hradecky nollasi sunnuntai-iltana Arminia Bielefeldin ja se oli Hradeckyn kolmas peräkkäinen nollapeli Eurooppa-liigan peli mukaan lukien. Leverkusen voitti 4-0 ja nousi Bayern Münchenin rinnalle Bundesliigan kärkipaikalle.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon
- Max Verstappen räväytti paalulle
- McLarenit vapaiden harjoituste nopeimmat
- ”Suomalaisjoukkue” järjesti jättipaukun Konferenssiliigassa
- NHL:n runkosarja saatiin päätökseen