Huippuvahvistus saapumassa Suomi-sarjaan?

Aikuisten tasolla jääkiekkokartalle tänä vuonna palannut Kiekko-Espoo on mitä ilmeisemmin saanut harjoituksiinsa kovan luokan pelaajan. Joukkue pelaa maamme kolmannella sarjatasolla Suomi-Sarjassa.
SM-liigassa kannuksensa hankkinut hyökkääjä Teemu Ramstedt julkaisi Twitterissä kuvan, jossa hän poseeraa kameralle Kiekko-Espoon harjoitusvarusteissa. Tällä hetkellä ilman sopimusta olevan Ramstedtin vierellä kuvassa on Kiekko-Espoon maalivahti Jani Nieminen.
Ramstedt, 30, ei ole vielä pelannut tällä kaudella seuratason jääkiekkoa. Viime kaudella hän pelasi KHL:ää Slovan Bratislavassa ja sen jälkeen SM-liigaa Rauman Lukossa.
Olisiko Suomi-Sarja Ramstedtin seuraava osoite? Kiekko-Espoo lukeutuu sarjan kärkijoukkueisiin. Espoolaiset ovat kolmantena sarjataulukossa 44 pisteellä. Pelin vähemmän pelannut Hokki johtaa sarjaa 49 pisteellä. Toisena on forssalainen, Hokin tavoin 20 peliä pelannut FPS 48 pisteellä.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- St. Louisin voittoputki poikki
- Liverpoolille shokkitappio – Manchesterin derbyssä pistejako
- Max Verstappen piti McLarenit takanaan ja ajoi voittoon
- Max Verstappen paalulle Japanissa
- Viaplay on lanseerannut uuden edullisemman urheilupaketin
- Liverpool jälleen askel lähempänä mestaruutta
- Arsenal ja Nottingham Forest voittoihin – Manchester Unitedin tuska jatkuu
- Esa Lindell nousi Dallasin suomalaisnimeksi
- Manchester City FA Cupin välieriin
- Crystal Palace ja Nottingham Forest FA Cupin välieriin