Golf-kiertue jatkoi Saudeihin: ”Hereillä saa olla alusta lähtien”

Golfin Euroopan kiertue jatkuu edelleen Lähi-Idässä. Kahden Emiraateissa pidetyn kilpailun jälkeen on torstaina alkava Saudi International – kilpailu Saudi-Arabiassa. Neljän suomalaisen ammattigolfaajan karavaani on jo rantautunut King Abdullah Economic Cityyn.
– Täällä on kenttä hyvässä kunnossa ja fasiliteetit myös hyvät. Keräillään tässä energiaa nämä treenipäivät, niin sitä pitäisi riittää vielä yhteen kisaan, kertoi Mikko Korhonen tiedotteessa.
– Eilisen matkustamisen jälkeen tänään oli kyllä väsynyt kroppa, mutta eiköhän se taas torstaina ole hyvä energia päällä. Lämpöä piisaa ja reipasta tuulta, hereillä saa olla alusta alkaen.
Korhosen lisäksi Saudeissa upottaa palloa reikään suomalaisista Tapio Pulkkanen, Kalle Samooja sekä Sami Välimäki. Saudi International -kilpailu on seurattavissa V sportin kanavilla sekä Elisa viihde Viaplay – palvelussa. Kilpailu käynnistyy varhain torstaina.
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- St. Louisin voittoputki poikki
- Liverpoolille shokkitappio – Manchesterin derbyssä pistejako
- Max Verstappen piti McLarenit takanaan ja ajoi voittoon
- Max Verstappen paalulle Japanissa
- Viaplay on lanseerannut uuden edullisemman urheilupaketin
- Liverpool jälleen askel lähempänä mestaruutta
- Arsenal ja Nottingham Forest voittoihin – Manchester Unitedin tuska jatkuu
- Esa Lindell nousi Dallasin suomalaisnimeksi
- Manchester City FA Cupin välieriin
- Crystal Palace ja Nottingham Forest FA Cupin välieriin