Espanjalaislehdeltä uutta tietoa Paul Pogban tilanteesta – haluaa siirtyä, mutta ei pakottaa siirtoa

Valioliigan jättiseuran Manchester Unitedin keskikenttäpelaaja Paul Pogba on yhä siirtohuhujen ympäröimä. Pogbaa viedään kovaa vauhtia mediassa Real Madridiin.
Espanjalaislehti Marcan mukaan Pogba haluaa siirtyä Realiin, mutta ei halua tehdä sitä väkisin. Paras tilanne pelaajalle olisi, jos United myisi ranskalaisen sopuisasti Los Blancosille.
Pogba uskoo Realin managerin Zinedine Zidanen haluavan hänet joukkueeseensa yhtä kovasti kuin hän itse haluaa siirtyä valkopaitoihin ja toivoo, että tilanne voidaan ratkaista diplomaattisesti.
Tämänhetkisten tietojen mukaan United ei halua myydä Pogbaa, jolla on kaksi vuotta sopimusta jäljellä punaisiin paholaisiin.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon
- Max Verstappen räväytti paalulle
- McLarenit vapaiden harjoituste nopeimmat
- ”Suomalaisjoukkue” järjesti jättipaukun Konferenssiliigassa
- NHL:n runkosarja saatiin päätökseen
- Patrik Laineen Montreal raivasi tiensä pudotuspeleihin