Edes hattutemppu ei valmentajaa hetkauttanut – Suomalaishyökkääjä oli visusti koiran kopissa
Hansa Rostockin riveihin juuri siirtynyt suomalaishyökkääjä Tim Väyrynen koetti kesän ja syksyn aikana murtautua Saksan 2. Bundesliigan Dynamo Dresdenin pelaavaan kokoonpanoon, mutta kauden alkaessa hän katseli pelejä katsomosta käsin.
– Harjoituspelissä voitimme 4-2 ja tein siinä kolme maalia ja syötin yhden. Koutsi sanoi, että ei sillä väliä, et tule saamaan saumaa. Valmentaja ei antanut mitään perusteita. Muut kärjet eivät ole tehneet niin paljoa maaleja, etteikö minulle olisi voinut antaa saumaa, Väyrynen kertoo Huuhkaja-TV:n haastattelussa.
Nyt Väyrynen koettaa päästä näyttämään osaamistaan perinteikkäässä Hansa Rostockin joukkueessa, joka pelaa Saksan kolmanneksi korkeimmalla sarjatasolla.
Lähde: Huuhkaja-TV
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Juuse Saros ei pystynyt pysäyttämään Ottawaa
- Aleksander Barkov huippuvireessä – Mikael Granlund avasi pistetilinsä Dallasissa
- Roope Hintz hurjana – Coloradon suomalaiset tehokkaina
- Mikko Rantanen avasi maalitilinsä Carolinassa
- Aleksander Barkov maalasi – Jesse Puljujärvi palasi
- Dallasin suomalaiset loistivat – Miro Heikkisestä ikäviä uutisia
- Kevin Lankinen torjui Vancouverin voittoon
- Artturi Lehkonen Coloradon sankarina
- Mikko Rantanen debytoi Carolinassa
- Mikko Rantanen kaupattiin – Roope Hintz palasi maalin makuun