Bayernin puheenjohtaja paljastaa: Seura sai ManU:lta vuosi sitten ”hullun tarjouksen”

Manchester United teki viime vuonna päättömän tarjouksen Bayern Münchenin hyökkääjästä Thomas Mülleristä.
Asiasta kertoo Bayernin johtokunnan puheenjohtaja Karl-Heinz Rummenigge. Hän ei kuitenkaan paljastanut, mistä summista puhutaan.
– Saimme hullun tarjouksen Manchester Unitedilta viime vuonna. Se ei ollut tapetilla sekuntiakaan, Rummenigge kertoi Frankfurter Allgeimene Zeitungille Goalin mukaan.
Tiettävästi kaikkien aikojen rahakkain siirto tapahtui vuonna 2009, kun Cristiano Ronaldo siirtyi ManU:sta Real Madridiin huikealla 94 miljoonalla eurolla.
– Olisimme voineet varmistaa sillä maailmanennätyssumman, Rummenigge sanoi viitaten Mülleristä tarjottuun mystiseen siirtosummaan.
Müllerin huhuttiin vuosi sitten siirtyvän Unitedin paitaan ja Englantiin, mutta Bayern ei halunnut myydä tähteään, koska omien kasvattien määrä Bayernissa on tärkeä.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon